Sevgili 2017!

Merhaba sevgili okur, 1 yıl daha bitti, nasıl yaşlı hissediyor musun kendini? Gerçi biz Türklerin ömründen ömür götüren bir yıl oldu. Bitse de kurtulsak artık. Arkadaş, milletin 20 yıl içinde gördüğü tüm felaketleri, 1 yılda yaşadık, var mı böyle bir şey?!

Salt kendi açımdan bakarsak, asla yapmam dediğim bir şey yaparak evlenme kararı aldım. Açıkçası zaman zaman kendimi çocuk gelin gibi hissetsem de, sanırım artık 25 yaşında olduğumun farkına varmam lazım. Bir de normalde yeni yıldan öyle talepleri olan bir tipleme değilim ama; dediğim gibi bu 2016 beni çok bozdu. Yapmam dediğim ne varsa yaptırdı. E hal böyle olunca 2017’den benim de bazı naçizane taleplerim olacak.

 

Merry-Christmas-and-Happy-New-Year-2016.png

Mutlu Noelleeeerrrrrr 

Her şeyden önce, Türkiye’nin gittiği saçma sapan bu durumun bir nihayete ermesini umuyorum. Zira uzaktan bakmak, içinde olmaktan daha zor. Millette azıcık düşünme yetisi, azıcık vicdan talep ediyorum.

Bundan sonrakiler tamamen bencilce, kendim için olan isteklerim olacak, hazırsan başlıyorum. Şöyle en az 1 yıl çalışmadan, mis gibi yaşatacak bir piyango çıksa mesela. Sevgili kişisini de evinin erkeği yaparım böylece. Yok yine evinin erkeği olamaz, gezelim diye tuttururum ben kesin, evin yolunu unutur çocukcağız. Arkadaşlarımdan baya uzak kaldım, onları da yamacıma alırım mesela. Tuçeyi ikna etmesi biraz zor olur ama, çalışmıcaksın, paso gezicez dediğimde benden önce havalimanına gidebilir. Yine her birinizin hayali olan şu minnak cafeyi de açmak istiyorum mesela. Zaten Eren’in de hayaliymiş; adam garajda araba parçası birleştirirken, ben kurabiye yapacakmışım. Olur valla bana uyar. 🙂

Açıkçası 7 rakamından pek hoşlanmadığım için 2017 bize ne getirir hiç bilmiyorum. Bekarlığa veda partim, kına gecem ve düğünüm var mesela. Sanıyorum ki, Allah’tan belamı arıyorum an itibariyle. Mesela en az 3 farklı ülkeye en az 10 farklı şehre gitmek istiyorum bu yıl. Bunların içine Yunanistan ve Türkiye dahil olmasın mümkünse. Düşündüm de gezmekten başka pek de bir şey istemiyormuşum anlaşılan 😀

Geçen hatta tam da bu konu için Ereniko beni anneme şikayet etti : “Anne senin bu kızın, düğün için para biriktirmeyelim, onun yerine gezelim diyor” Hayır yani ne vardı ki şikayet edecek? Bence gayet masum bir istek, haksız mıyım sayın okur? Annem de o esnada bana özümü hatırlattı sağ olsun.Kızım senin genlerinde çingenelik de yok, ne bu gezentilik? diye! Bilen bilir, aile içinde kimseye benzemem. Annem babam da dahil buna. Bu sebepten her ne kadar onlar inkar etse de, ben çingenelerden alındım, bunu biliyorum. Gerçi öyle olsa ben senin kahrını çekmezdim diyor annem ki; sonuna kadar haklı. Az çok görüyorsunuz sinirli bir insan evladıyım. Sadece sesini duyduğum bir müşteriye, kovulma pahasına bile çemkirebilen ben, anneme neler çektirdim, siz hesap edin. O yüzden 2017 yılında biraz daha uysal, şeker şurup gibi bir şey olmak istiyorum. Gerçi biraz mantıklı dilemek lazım, o piyango bana çıkar ama ben şeker şurup olmam. O yüzden, daha az sinirli olayım, heh böyle daha iyi oldu!

bihter ziyagil.gif

Bilmem anlatabildim mi?!

Bir de ben ahir ömrümde ilk defa spora başladım ve bu devam etsin istiyorum. Zaten spor salonu o kadar güzel ki, tam olarak Bihter’le Behlül’ün kırıştırdıkları yer. Bir Bihtar Ziyagil kolay yetişmiyor bebeğiiim. O yüzden, spor da hayatımın bir parçası olsun, eğlenceli bir şeymiş. Öyle, daha çok sevip, daha az öfkelenicem gibi şeylere hiç girmiyorum. Çünkü kesin yapamam. Gözlerimden alev çıkmadan beni hayal edebilir misiniz? Tabii ki edemezsiniz. Bir de son günlerde saçımı başımı yaptıkça pek tatlı iltifatlar duydum, işte 2017’de her zaman olmasa da, arada bir babaanne gibi dolaşmaktan vazgeçicem. Yani, en azından hedefim bu yönde.

Görüldüğü üzere benim taleplerim çok basit, çok olabilir şeyler. Şu piyango biraz sıkıntılı ama onu da mı ben düşüneyim yani?! Siz de hayatınızda değişiklik olsun diye, az bağış mağış yapın işte. Ben gezdikçe vatana millete nasıl faydanız olur bilmem ama gittiğim yerlerde anarım adınızı!

Siz bunu bir düşünedurun, ben de yarın için bunalıma girmeye hazırlanayım. Haydi şimdiden hepinize iyi seneleeeer!!

 

One thought on “Sevgili 2017!

  1. Geri bildirim: Yeni Yıl, Yeni Türkiye | anlatbanaderdini

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s