Bir Gollum Hikayesi

Selamlar dostlar. Size yine pek şahane haberlerim var. Aslında daha da ziyade normal bir insanın nasıl da Gollum’a dönüştüğünü anlatacağım. Son yazımda evlilik teklifi almadan evlenme aşamasına nasıl geçtiğimi nasıl anlattıysam, bir de sevgili kişisinin başının etini de yediğimden dolayı olabilir tabi, nihayetinde beklenen gün geldi ve ben de o meşhur diz çökme merasiminin baş kahramanı oldum.

Aslında şöyle nerdeyse son 1 aydır her gün yüzük aldın mı diyip durmamdan bıktı adam. İnatla da hayır almadım, almıyorum demeye devam etti. Neyse bir akşam Atina’nın göbeğinde Türk gecesi yapan arkadaşlarımızla beraber eğlenip, göbek atarken şarkı söyleyecekler diye benimkini aldılar sahneye. Sesi de güzeldir şimdi, ne güzel şarkı söyleyecek falan diye heyecanlanıyordum ki o klasik evlenme teklifi şarkısı çalmaya başladı. Şimdi normal bir insan hali hazırda bir de bu anı bekliyorsa ne yapar, bir mutluluk ifadesi, efendime söyleyim bir tatlı tebessümle falan bekler. Bende o iş öyle olmadı. Sağ olsun o anın geleceğini önceden bilen ve organizasyonda payı olan arkadaşlarımızın çektiği videodan anladım. Başını ellerinin arasına almış, ŞAKAAA, ŞAKAA diye aval aval etrafına bakan bir bendeniz oturuyor orada. Bre kardeşler, canlar, madem biliyorsunuz daha bir hanım hanımcık oturtsanıza beni orada. Bir de ben şaka diye haykırdıkça arkadaşlardan biri Eren’i duyamadığı için beni susturuyor, sus da dinle diye. Tövbe Yarabbim!

IMG-20161106-WA0001.jpg

Neyse ben böyle kendi çapımda haykırırken benim sevgili kişisi de çökmüş dizlerinin üzerine, benim cevabımı bekledi. Peki ben ortalama bir gelin adayının yaptığı şeyleri yaptım mı sizce? Tabii ki de hayır. Adama cevap vermeden yüzüğü taktım parmağıma. Valla yüzük aşkından değil ama ne yapacağımı bilemedim. İnsan bir hazırlar beni ya, suç hep onlarda. Neyse müzisyen arkadaşlar durumu fark etti de bi evet de bari diyerek durumu kurtardı.

Ama şimdi burada da var bir eksiklik. Normalde insanlar fotoğraf çeker “evet dediimmm” der, hele video varsa tadından yenmez. Bre cancağzım, ben zaten şişko olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum, bir de utanmadan beyaz giymişim. Ya madem evlenme teklifi edeceksin, söylesene siyahları çekip gideyim. Hal böyle olunca ve ben videoda Discovery Channels’ı temsil eder gibi çıktığım için imkanı yok paylaşmadım bir yerde. Eren’nin de en korktuğu şey ben o yüzüğü taktıktan sonra Gollum’a dönüşmemdi, ki dönüştüm. Ofiste gezerken kullandığım tek cümle “pardon da benim yüzüğüm var” Yani siz sosyal medya üzerinden görmüyor olabilirsiniz ama ne çekiyorsa o ofisin hatunları çekiyor benden.

Durumumun mazur görülmesini rica eder, hiç başlamadığım nişan hazırlıkları için minnak araştırmalarıma dönmek isterim. Tecrübeli arkadaşlar da bir iki öneride bulunursa pek makbule geçer. Sonuçta pardon da benim yüzüğüm var! 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s