Hadi topla bavulu, uzaya gidiyoruz!

Türkiyeye-İnen-Uzaylı

Zaman geldi, taşınıyorum artık. Öyle evden, şehirden falan da değil, direkt olarak bu gezegeni terk etme kararı aldım. “Ramazan’a özel Galaksi turları 299 £’dan başlayan fiyatlarla” adlı haberi gördüğüm an biletimi alıp, orada kaçak olarak da hayatımı sürdürmeyi planlıyorum. Zira dünyalılardan bir cacık olmayacağını anlayan pek sevgili uzaylı kardeşlerimiz bizi orada uzun süre tutmak istemeyebilirler.

Biz, uzaylılar var mı yok mu? Dost mu düşman mı? sorularıyla uğraşırken, adamlar sistemlerini kurmuş gül gibi yaşayıp gidiyordur zannımca. Hem sanmıyorum ki Satürnlüler, Marslılardan daha zengin olup, bunu savaşla kanıtlamak istesinler. Onlar bir tek biz Dünyalılara dokunmuyor bence, onların da huzurunu bozarız diye. Baktılar ki kardeşlikten uzak, kavgayla can ciğer canlılarız, “aman” dediler bence, “bunlar bizim huzurumuzu da bozar!” 

Ki bence yüzde bin beş yüz bozarız. Hem şimdi gelip bize dert anlatmaya da utanırdım ben uzaylı olsam. Yeşil renkli vücudu, gümüş renkli elbiseleri geçtim ( ki bu tanımlamayı da pek sevmem aslında, Hollywood’un aşılamaya çalıştığı bir münasebetsizlik olmasından dolayı) hala ırk, din, dil kavgası yapılan topraklar, o zavallılara ne yapar kim bilir. Bir de güven sorunu var tabi. Savaş çocuğu boyutu var işin. Yani sen Irak – Amerika savaşı esnasında çocuk olacaksın, okyanus ötesinden gelen, aileni katledip, seni vatansız bırakan “demokrasi” aşıklarıyla tanışacaksın, sonra da ” Selam Dünyalı, biz dostuz! ” sözüyle el sıkışacaksın. Oldu canım, başka? Valla geldiğine, geleceğine pişman ederler seni.

Kendi çocukluğumu düşünüyorum mesela, Irak savaşını bizzat hatırladığımı biliyorum. Çıkan haberleri, fotoğrafları, ağıtları. Belki de bilinçaltıdır bilinmez ama, Amerikayı bana güzel anlatamazsınız artık, güzel insan kan dökmez çünkü bana göre. Ya da İsrail.. Kendimi bildim bileli 3. sınıf insan olmaktan kurtulmadı Filistin ve Orta Doğu halkı, bizim gibi. İsrail’in yine canı sıkıldı ve “dur biraz mazlum ve mahzun öldüreyim de keyfimiz yerine gelsin” diyerek bu iğrenç oyuna başladı. Uzaylılar da baktı ki, medya suskun, diğer Müslüman devletler suskun, hatta bu zavallı Filistinlilerin inandığı melekler bile suskun. Kimse koruyamıyor, kimse kurtaramıyor onları bu saçma ölümlerden. Zengin ve şımarık komşu, bu zavallı müştemilat sakinlerini bir güzel katlediyor ve bütün dünya sessiz. “Biz en iyisi hiç karışmayalım, yavaş yavaş uzayalım, bizim oralara da gelirlerse ölü taklidi yapalım, zira onlar bizim toprakların da içine eder” dediler ve gittiler bence. 

Hayır, o turlar hiç başlamayacaksa, bu dünyayı baştan yaratmak gerek. Böyle zengin – fakir kavgasının olmadığı günleri görmek gerek. Orta Doğunun ayaklanıp, “hoop, Amerika, İsrail, sen mi büyüksün, ben mi? Ben, Orta Doğu, Petrolün ana vatanı. Dokunma çocuklarıma, dokunma topraklarıma” diyebilmeli bir Yaşar Usta edasında. Aksi takdirde ne İsrail vazgeçer o zavallı halkların kanını içmekten, ne de Amerika pes eder, aptalca fikirlerini empoze etmekten.

Sınıf ortalamamızın 2.5 olduğu düşünülürse, biz bile bu ayaklanmayı yapamıyorken, onlardan beklemek ne imkansız aslında. Bu sebeptendir ki, gitme vakti gelmiştir a dostlar. Ama madem biz gidemiyoruz öteki gezegenlere, diyorum ki toplanıp bi gemi inşa edelim ama şöyle büyükçe bir şey, turlar başladı diyelim. Bizim bu sömürgeci yaratıklar, o toprakları da “kontrol” etmek adına atlar kesin bu fikre. O pislikleri uzay boşluğuna bırakmamız da savaş çocuklarına hediyemiz olur.

Ya da cebi dolu adamlar yerine çocuklar yönetsin dünyayı. Oyun bahçesi gibi olur savaş alanları. Yani ne olursa olsun, koca bi devrimle olmak zorunda bu saatten sonra. Nihayetinde “çocuklar uyurken sessiz olunur, ölürken değil” 

Lütfen, bu katliama sessiz kalma! 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s