Annem annem!

Görsel

Gün geçmiyor ki insan içine karışmayalım ve yeni hayatlar keşfetmeyelim. İşte bu yüzden tramvay, metro gibi hızlı ve kalabalık araçlar canımdır, ciğerimdir. Hayata karıştığımı hissediyorum ya ordayken. Farkındaysanız metrobüsü saymıyorum çünkü orada durum biraz farklı gelişiyor. Yanında oturan insanla anında ahbap-çavuş ilişkisi içine girebiliyorsun. Bu konuda ayrıca atarlıyım, neyse..

Geçenlerde şarjım pes etti ve müziksiz hava sahası benim için başlamış bulundu. Taksim – Gayrettepe istikametinde bir anne kızla karşılaştık. Böyle asi ruhunu saç ve makyajına da yansıtmış, ukalalıkta sınır tanımayan kızcağız ile sinirli bir anne gelip oturuverdiler yanıma. Ama kadına sinirli dediğime bakmayın onu o kız o hale getirmiştir kesin!

Neden mi? Hemen açıklayım: Kızın eteğini biraz çekmesini düzgün oturmasını söyledi kadın. Kız yüksek sesle önce bi “off” ladı. “Biraz kısık sesle konuş annecim” dedi kadın bu sefer etrafına bakarak, utandı belli ki. Göz göze gelmekten kaçtım ne yalan söyleyim, o yaşta bir anne için zor bir duygu olsa gerek. Annesinin sözü üzerine iyice atarlandı bizim asi hatun “öff karışma diyorum bana, yeter”  diye çemkirdi. Kadın da bişey demeden etrafına baktı. Karşısında turistler oturduğu ve söylenenleri anlamadıkları için mutlu olmuştur bence.

Aralarında ne geçer, nasıl bir ilişkileri var bilemem, ama o “anne” yahu. Kızabilirsin, evde kavga da edebilirsin; ama herkes içinde azarlamak dünyanın en adi şeyi değil midir? O yüzden o kadıncağıza üzüldüm ben, umarım saygılı olmayı annesi henüz hayattayken öğrenebilir o kız da. Siz ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s